Wypróbuj koncentrat z wody kokosowej

Wodę kokosową przygotowuje się  z wnętrza młodych kokosów. Do picia wybierane są owoce 5-7 miesięczne.

Kiedy owoce są młodsze płyn jest gorzki w smaku i pozbawiony składników odżywczych, natomiast starsze owoce zawierają mniej wody za to więcej miąższu. Woda kokosowa jest bogata w witaminy z grupy B, witaminę C, mikroelementy i fitohormony, które mają wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie.

Woda kokosowa jest szczegółnie polecana osobom narażonym na stres, zmagającym się z anemią oraz niedoborem potasu. Wyniki badań pokazały, że woda kokosowa zapobiega także zawałom serca, obniża ciśnienie krwi, zwalcza wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się.

Ma także pozytywny wpływ na regulację gospodarki wodnej oraz metabolizm. Dlatego chętnie sięgają po nie osoby intensywnie uprawiające sport, ponieważ nawadnia ona organizm lepiej niż napoje energetyczne przy czym dostarcza niezbędne mikroelementy.

Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków  takich jak stabilizatory, substancje słodzące, konserwanty, czy regulatory kwasowości.

Przygotowanie wody kokosowej jest zajmujące. Młode kokosy zostają przetransportowane w chłodnej temperaturze do krajów europejskich , co dodatkowo zwiększa koszt produkcji.

Wybór wody kokosowej- na co zwrócić uwagę?

Należy dokładnie sprawdzić listę składników na etykiecie i zorientować się czy woda nie jest podrobiona. Producenci produkują syrop, który przed pakowaniem mieszany jest z wodą. Syrop jednak wytwarzany jest w wysokiej temperaturze, co jest przyczyną utraty składników odżywczych oraz prowadzi do denaturyzacji enzymów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *